Asırlardır pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış Anadolu’nun hemen her köşesi yöresel bir lezzet durağıdır aynı zamanda. Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyi değişik tatlar; farklı sunumlar ile karşılar bizi. Pestil çeşitlerinden cevizli sucuklara, enfes lokumlardan muska tatlılarına nice yöresel ve geleneksel lezzetleri sizlerin beğenisine sunuyoruz...

Antep Fıstıklı Lokum (1Kg)

Güneydoğu Anadolu bölgemize özgün bir lokum çeşit olan bu ürünümüz içinde bol İç Antep Fıstığı barındırması ve parmak kalınlığında kesilerek sunulması ile bilinir. Bu eşsiz lezzeti mutlaka denemenizi öneririz. Afiyet, şeker olsun!

Antep Fıstıklı Lokum (Nar Aromalı) (1Kg)

Güneydoğu Anadolu bölgemize özgün bir lokum çeşit olan bu ürünümüz içinde nar aroması, bol İç Antep Fıstığı barındırması ve parmak kalınlığında kesilerek sunulması ile bilinir. Bu eşsiz lezzeti mutlaka denemenizi öneririz. Afiyet, şeker olsun!

Fındık Ezmeli Sarma (1Kg)

İçine fındık ezmesi konulduktan sonra rulo hale getirilen dut pestili, dut şırası ile tatlandırılıp Hindistan cevizi rendesi ile taçlandırılıyor ve ortaya bu emsaliz Anadolu Lezzeti çıkıyor. Rahatlıkla bağımlısı olabileceğiniz bir ürünümüz daha! Afiyet, şeker olsun!

Cevizli-Pekmezli Sucuk (1Kg)

Genellikle Beypazarı ve Adana yörelerine özgün bu ürün Türk mutfak kültürünün yüzlerce yıldır bir parçası. İçindeki cevizin taze ve dışındaki pekmezin yumuşak olması en dikkat ettiğimiz hususlar. Afiyet, şeker olsun!

Muska Pestil (1Kg)

İçine fındık ezmesi konulduktan sonra muska şeklinde katlanan dut pestili, dut şırası ile tatlandırılıyor ve ortaya bu emsaliz Anadolu Lezzeti çıkıyor. Rahatlıkla bağımlısı olabileceğiniz bir ürünümüz daha! Afiyet, şeker olsun!

Dut Pestili Cevizli (1Kg)

Genellikle Gümüşhane ilimizde üretilen ve birinci sınıf ceviz içi kullanılarak yapılan bu pestil çeşidimiz orta sertlikte olup, özellikle sonbahar ve kış aylarında adeta bir enerji kaynağı olarak tüketilmektedir. Afiyet, şeker olsun!

Çifte Kavrulmuş Antep Fıstıklı Lokum (1Kg)

Türk Lokumu denince akla gelen en popüler çeşit Çifte Kavrulmuş Antep Fıstıklı Lokum olsa gerek. İçi bol Antep fıstığı dışı iki kez pişirilmiş yumuşacık lokum. İster Meraklılar Türk Kahvesi yanında ister tatlı olarak tüketin, bu ürünümüzün yüzünüzde bir tebessüm bırakacağı kesin. Afiyet, şeker olsun!